close
تبلیغات در اینترنت
مثبت اندیشی

درباره وبلاگ


با سلام و خوش آمد گویی . ما در این وبلاگ قصد داریم رازی که خداوند با فرستادن اولین انسان در این دنیا به وجود آورد را به شما معرفی کنیم . مطمئن

دسته بندی

آرشيو مطالب

لينك دوستان

آمار وبلاگ

» افراد آنلاین : 1
» بازدید امروز : 44
» بازدید دیروز : 24
» هفته گذشته : 44
» ماه گذشته : 573
» سال گذشته : 8588
» کل بازدید : 384376
» کل مطالب : 103
» نظرات : 53

پشتیبانی

امكانات

قدرت کلمات

درباره : مثبت اندیشی ,


 

روزي از روزها گروهي از قورباغه هاي كوچك تصميم گرفتند كه با هم مسابقه ي دو ب


دهند.

 

روزي از روزها گروهي از قورباغه هاي كوچك تصميم گرفتند كه با هم مسابقه ي دو بدهند. هدف مسابقه رسيدن به نوك يك برج خيلي بلند بود. جمعيت زيادي براي ديدن مسابقه و تشويق قورباغه ها جمع شده بودند.... و مسابقه شروع شد....

هدف مسابقه رسيدن به نوك يك برج خيلي بلند بود. جمعيت زيادي براي ديدن مسابقه و تشويق قورباغه ها جمع شده بودند.... و مسابقه شروع شد....

كسي توي جمعيت باور نداشت كه قورباغه هاي به اين كوچكي بتوانند به نوك برج برسند. شما مي توانستيد جمله هايي نظیر اينها را بشنويد: "وای,عجب كار مشكلي!!" "آنها هيچ وقت به نوك برج نمي رسند." يا: "هيچ شانسي براي موفقيتشان نيست.برج خيلي بلنده!"

قورباغه هاي كوچك يكي يكي شروع به افتادن كردند... بجز بعضي كه هنوز با حرارت داشتند بالا و بالاتر مي رفتند...

جمعيت هنوز ادامه مي داد,"خيلي مشكله!!!هيچ كس موفق نمي شه!" و تعداد بيشتري از قورباغه ها خسته مي شدند و از ادامه دادن منصرف ... ولي فقط يكي به رفتن ادامه داد بالا, بالا و باز هم بالاتر....

اين يكي نمي خواست منصرف بشه! بالاخره بقيه از ادامه ي بالا رفتن منصرف شدند.به جز اون قورباغه كوچولو كه بعد از تلاش زياد تنها كسي بود كه به نوك رسيد! بقيه ي قورباغه ها مشتاقانه مي خواستند بدانند او چگونه اين كا ر رو انجام داده؟ اونا ازش پرسيدند كه چطور قدرت رسيدن به نوك برج و موفق شدن رو پيدا كرده؟

و مشخص شد كه... برنده ي مسابقه كر بوده!!!

نتيجه ي اخلا قي اين داستان اينه كه:

هيچ وقت به جملات نامثبت و مأيوس كننده ي ديگران گوش ندهيد... چون آنها زيبا ترين رويا ها و آرزوهاي شما را از شما می گیرند، چيز هايي كه از ته دل خواستار رسیدن به آنها هستید!

هيشه به قدرت كلمات فكر كنيد.

چون هر چيزي كه مي خونيد يا مي شنويد روي اعمال شما تأثير ميگذاره پس:

هميشه.... مثبت فكر كنيد!

و بالاتر از آن

كر بشوید!!!

هر وقت كسي خواست به شما بگه كه به آرزوهاتون نخواهيد رسيد!

و هيشه باور داشته باشيد:

من همراه خداي خودم همه كار مي توانم انجام دهم

به نقل از وبلاگ تفکر مثبت

 

 

نوشته شده در چهارشنبه 22 ارديبهشت 1389 توسط میلاد حیدری| تعداد بازدید : 386 | لينك ثابت |

آیا مثبت اندیشی در زندگی تاثیر دارد؟

درباره : مثبت اندیشی ,مثبت اندیشی ,


بسیاری از انسانهایی که موفقیت را درس می دهند، صحبت از مثبت اندیشی وتأثیری که بر زندگی ما دارد می کنند.

اما در اینجا سؤال ما این است که آیا مثبت اندیشی تأثیری بر زندگی ما انسانها دارد یا نه؟

بسیاری از دانشجویان من این سؤال را از من پرسیده اند و در اینجا می خواهم پاسخ آنرا بدهم. همانطور که می دانید قدرت کلمات امروزه غوغا به پا کرده است. کسانیکه بر قدرت کلمات واقف نیستند می گویند مگر می شود که انسان با دوتا کلمه عربی به هم محرم شود و یا مگر می شود انسان بگوید من سالم هستم و بیمار نشود؟

در ابتدا مثالی می زنم.  اگر شما بتوانید درست تصور کنید که یک لیمو ترش را از وسط نصف کرده و آب آنرا در دهانتان می ریزید، طبیعتاً دهنتان پر از آب خواهد شد یا تصور خوردن قره قروت و ... . علت این امر می تواند نشئت گرفته از قدرت کلمات باشد. اما نکته ای که اینجا باید متذکر شد این است که بسیاری از انسانها فکر می کنند که به محض مثلا بیمار شدن بگویند من سالم هستم درجا سالم می شوند. که این تفکر درست نیست. ما فقط از مثبت اندیشی و قدرت کلمات در جهت بهتر شدن استفاده می کنیم. مثلا فردی که مثبت اندیش هست آیا بیمار نمی شود؟ آیا در زندگی شکست نمی خورد ؟ خیر اینطوری نیست بلکه این فرد مثبت اندیش ممکن است در زندگی تجربه های سنگینی را تجربه کند ولی اگر در زندگی این فرد وارد شوید خواهید دید که او از زندگی با تمامی شرایطش لذت می برد و اصل ماجرا نیز همین است.

بله دوستان عزیزم، ما با مثبت اندیشی کمک به روح و روان خود می کنیم تا اعصاب راحت داشته باشیم. بسیاری از دوستان به بنده خورده گرفته و می گویند تو اگه استاد مثبت اندیشی هستی چرا در زندگی خودت مسئله رخ می دهد. که این سؤال قطعاً از نداستن اینگونه افراد و کمی اطلاعاتشان نشأت می گیرد. آنها باید ببینند فردی که مثبت اندیش است آیا از زندگی لذت می برد یا نمی برد؟ چون در زندگی همه ما مسائل وجود دارند و گریزی از آنها نیست ولی نحوه برخورد ما با مسائل است که ما را قدرتمند می کند و یا بلعکس.

پس خوبان من بهتر است بجای اینکه فکرمان را درگیر این کنیم که این حرفها درست نیستند همیشه با خودمان مثبت باشیم تا روحیه ای زیبا و قدرتمند و روانی آرام داشته باشیم تا اگر خدای نکرده مسئله ای رخ داد بتوانیم  با تمام قدرت و توان به آن حمله و یورش برده و از حل کردن آن لذت ببریم.

ضمناً هنگامی که مسئله ای در دنیای ما انسانها رخ می دهد برای حل آن چندین مرحله لازم است:

1- با کلمات مثبت روح و روان خود را آماده کرده باشیم.

2- از خود سؤالات مثبت در جهت حل مسئله بپرسیم.

3- از خدای مهربان کمک گرفته و به او توکل کنیم.

4- به مسئله گیر ندهیم و بگذاریم به مرور زمان خودش حل شود.

شاد و پرتلاش باشید

نوشته شده در چهارشنبه 22 ارديبهشت 1389 توسط میلاد حیدری| تعداد بازدید : 1010 | لينك ثابت |

اخرین مطالب ارسالی

صفحات وبلاگ