close
تبلیغات در اینترنت
راز از دیدگاه دکتر جلالی

درباره وبلاگ


با سلام و خوش آمد گویی . ما در این وبلاگ قصد داریم رازی که خداوند با فرستادن اولین انسان در این دنیا به وجود آورد را به شما معرفی کنیم . مطمئن

دسته بندی

آرشيو مطالب

لينك دوستان

آمار وبلاگ

» افراد آنلاین : 1
» بازدید امروز : 25
» بازدید دیروز : 26
» هفته گذشته : 77
» ماه گذشته : 735
» سال گذشته : 735
» کل بازدید : 385527
» کل مطالب : 103
» نظرات : 53

پشتیبانی

امكانات

راز از دیدگاه دکتر جلالی

درباره : صاحب نظران راز ,


خواننده و بیننده راز می خواهد چاره ای برای حل مشکلات و مسائل خود پیدا کند و با اطمینان و اعتماد به آرزو ها و اهدافش در زندگی برسد و کائنات را در خدمت خود در آورد.
به نظر می آید افراد سرآمد و موفق با استفاده از قوانین هستی و هماهنگی با طبیعت به آرزو های خود رسیده اند. قابل مشاهده است که آنان با استفاده از قوانین هستی، فیزیک و علوم توانسته اند زندگی مطلوب خود را از کائنات بگیریند.
شما هم می توانید به آرزوهایتان برسید، در صورتی که قوانین طبیعت را بشناسید و از آن ها اطاعت کنید. به نظر می آید برای عملی شدن موضوعات راز باید بیشتر از این ها، مطالعه کرد و زحمت کشید. به نظر من اجرای توصیه های راز و تداوم این کار مسئله اساسی راز است.
ملت ما به خاطر بعضی عوامل، به طور بالقوه و بالفعل در خصوص موضوعات مطرح شده در کتاب و فیلم راز از نقاط قوت فراوانی برخوردار است و چه بسا بیش از خیلی از کشور ها سابقه افتخار آمیز آشنایی با آن و آمادگی برای پذیرشش را داشته باشد. این عوامل عبارتند از:
- ادبیات غنی ما
- دین اسلام
- هوشمندی ایرانی
- دانشمندان آشنا با دانش غربی
- آشنایی با موضوعات راز از طریق منابع قبلی دیگر و آمادگی برای پذیرش آن ها
برخی از مثال های راز در ادبیات غنی ما:
 

گر در طلب گوهر کانی، کانی                ور زنده به بوی وصل جانی، جانی
القصه حدیث مطلق از من بشنو              هر چیز که در جستن آنی، آنی
(شیخ ابو سعید ابی الخیر)


ای برادر تو همه اندیشه ای              ما بقی خود استخوان و ریشه ای
گر گل است اندیشه تو گلشنی           ور بود خاری تو هیمه گلخنی
(مولوی)


ذره ذره کاندرین ارض و سماست        جنس خود را هر یکی چون کهرباست
(مولوی)


در محفل خود راه مده همچو منی را              افسرده دل افسرده کند انجمنی را
(قائم مقام فراهانی)


چشمان خود را ببندید و در ذهن و قلب خود به خداوند توجه کنید؛ خدایی که رحمان و رحیم و مطلق دانایی و عشق و ستار العیوب است، طبق قانون جذب، جهان الهی به ما نزدیک می شود و ما الهی می شویم و قطره ما به اقیانوس (بیکران) می پیوندد. این بالا ترین سعادت و رستگاری انسان است.
در فرهنگ ما به ما یاد داده اند که شنونده باید عاقل باشد. می توان اضافه کرد بیننده هم باید عاقل باشد، خواننده هم باید عاقل باشد. بنابر این برای خواندن و شنیدن و دیدن راز لازم است عاقل، متفکر و خردمند باشیم.
آموزه های اسلامی در نهایت به ما توصیه کرده است که با عقل خود مشورت کنیم "(عقل رسول باطنی است)" بنابر این هنگام مطالعه و استفاده از هر چیزی، از جمله کتاب راز، شما را به مطابقت آن عقل و منطق و شرع و عرف توصیه می کنم. هر مطلبی از راز که می خوانیم بدانید نسبی است و در جغرافیای خود مطرح است. در غیر این صورت دچار خطای شناختی می شوید.
اجرای توصیه های راز نیاز به مراقبه، نظم، تمرکز، تمرین، پیگیری و مطالعه مداوم دارد و موضوع به این سادگی هم نیست آن چنان که بزرگان تاریخ نیز بسیار سخت کوش بوده اند. تصور نشود که تنها با خواستن و بدون زحمت به نتیجه می رسد. (رفتن این اطلاعات در ناخود آگاه کمی مشکل است)
انسان منفی نگر که به شناخت قدرت های بیکران خود در زمینه ی اخلاق و زندگی نپرداخته، متأسفانه به زندگی محدود خود عادت کرده و شرطی شده است. این عادت ها و شرطی شدگی ها آفت رستگاری و موفقیت اوست.
تا زمانیکه روش هایی برای تغییر این عادت ها نداشته باشیم، نمی توانیم به اهداف راز برسیم در نتیجه دچار توهم و گمراهی می شویم.
نکات کلیدی راز را می توان این گونه خلاصه کرد:
راز اصلی، قانون جذب است، افکار مانند آهنربا شبیه خود را جذب می کنند، منفی، منفی را و مثبت، مثبت را. می دانیم که اندیشه تبدیل به نیروی مادی و انرژی می شود؛ خوب و بد، سالم و ناسالم، زیبا و زشت، اهورایی و اهریمنی و ...
در راز بر اساس اصل علت و معلول، اندیشه را علت و امور دیگر را معلول فرض می کنند. در واقع ذهن علت و اوضاع و احوال معلول است. یکی از موضوعات مهم در راز این است که ما می توانیم بدبختی را به خوشبختی، تهدید ها را به فرصت ها، به قول ظریفی اگر "م" را از مشکلات برداریم تبدیل به شکلات می شود بسیار شیرین و خوشمزه!
(به نظر دکتر جلالی تنها دانستن قضیه راز نمی تواند تأثیر چندانی در کیفیت زندگی ما داشته باشد و این قضیه باید تبدیل به تفکر مثبت شود و چون ذهن نا خود آگاه ما مسئول ایجاد افکار نا خود آگاه ماست، از این رو باید با تمرین و ممارست تفکر خود را کنترل کنیم، و یکی از راه های برنامه ریزی ضمیر ناخود آگاه استفاده از تکنیک های مدیریت ذهن است.

نوشته شده در چهارشنبه 22 ارديبهشت 1389 توسط میلاد حیدری| تعداد بازدید : 397 | لينك ثابت |

اخرین مطالب ارسالی

صفحات وبلاگ