close
تبلیغات در اینترنت
آیا مثبت اندیشی در زندگی تاثیر دارد؟

درباره وبلاگ


با سلام و خوش آمد گویی . ما در این وبلاگ قصد داریم رازی که خداوند با فرستادن اولین انسان در این دنیا به وجود آورد را به شما معرفی کنیم . مطمئن

دسته بندی

آرشيو مطالب

لينك دوستان

آمار وبلاگ

» افراد آنلاین : 1
» بازدید امروز : 27
» بازدید دیروز : 27
» هفته گذشته : 82
» ماه گذشته : 788
» سال گذشته : 7665
» کل بازدید : 383453
» کل مطالب : 103
» نظرات : 53

پشتیبانی

امكانات

آیا مثبت اندیشی در زندگی تاثیر دارد؟

درباره : مثبت اندیشی ,


بسیاری از انسانهایی که موفقیت را درس می دهند، صحبت از مثبت اندیشی وتأثیری که بر زندگی ما دارد می کنند.

اما در اینجا سؤال ما این است که آیا مثبت اندیشی تأثیری بر زندگی ما انسانها دارد یا نه؟

بسیاری از دانشجویان من این سؤال را از من پرسیده اند و در اینجا می خواهم پاسخ آنرا بدهم. همانطور که می دانید قدرت کلمات امروزه غوغا به پا کرده است. کسانیکه بر قدرت کلمات واقف نیستند می گویند مگر می شود که انسان با دوتا کلمه عربی به هم محرم شود و یا مگر می شود انسان بگوید من سالم هستم و بیمار نشود؟

در ابتدا مثالی می زنم.  اگر شما بتوانید درست تصور کنید که یک لیمو ترش را از وسط نصف کرده و آب آنرا در دهانتان می ریزید، طبیعتاً دهنتان پر از آب خواهد شد یا تصور خوردن قره قروت و ... . علت این امر می تواند نشئت گرفته از قدرت کلمات باشد. اما نکته ای که اینجا باید متذکر شد این است که بسیاری از انسانها فکر می کنند که به محض مثلا بیمار شدن بگویند من سالم هستم درجا سالم می شوند. که این تفکر درست نیست. ما فقط از مثبت اندیشی و قدرت کلمات در جهت بهتر شدن استفاده می کنیم. مثلا فردی که مثبت اندیش هست آیا بیمار نمی شود؟ آیا در زندگی شکست نمی خورد ؟ خیر اینطوری نیست بلکه این فرد مثبت اندیش ممکن است در زندگی تجربه های سنگینی را تجربه کند ولی اگر در زندگی این فرد وارد شوید خواهید دید که او از زندگی با تمامی شرایطش لذت می برد و اصل ماجرا نیز همین است.

بله دوستان عزیزم، ما با مثبت اندیشی کمک به روح و روان خود می کنیم تا اعصاب راحت داشته باشیم. بسیاری از دوستان به بنده خورده گرفته و می گویند تو اگه استاد مثبت اندیشی هستی چرا در زندگی خودت مسئله رخ می دهد. که این سؤال قطعاً از نداستن اینگونه افراد و کمی اطلاعاتشان نشأت می گیرد. آنها باید ببینند فردی که مثبت اندیش است آیا از زندگی لذت می برد یا نمی برد؟ چون در زندگی همه ما مسائل وجود دارند و گریزی از آنها نیست ولی نحوه برخورد ما با مسائل است که ما را قدرتمند می کند و یا بلعکس.

پس خوبان من بهتر است بجای اینکه فکرمان را درگیر این کنیم که این حرفها درست نیستند همیشه با خودمان مثبت باشیم تا روحیه ای زیبا و قدرتمند و روانی آرام داشته باشیم تا اگر خدای نکرده مسئله ای رخ داد بتوانیم  با تمام قدرت و توان به آن حمله و یورش برده و از حل کردن آن لذت ببریم.

ضمناً هنگامی که مسئله ای در دنیای ما انسانها رخ می دهد برای حل آن چندین مرحله لازم است:

1- با کلمات مثبت روح و روان خود را آماده کرده باشیم.

2- از خود سؤالات مثبت در جهت حل مسئله بپرسیم.

3- از خدای مهربان کمک گرفته و به او توکل کنیم.

4- به مسئله گیر ندهیم و بگذاریم به مرور زمان خودش حل شود.

شاد و پرتلاش باشید

نوشته شده در چهارشنبه 22 ارديبهشت 1389 توسط میلاد حیدری| تعداد بازدید : 1004 | لينك ثابت |

اخرین مطالب ارسالی

صفحات وبلاگ